Weekend kurser

  • Holdnr
  • Kursus
  • Startdato
  • Underviser
  • Sted

Holdnr

Kursus

Startdato

Underviser

Sted

B41307

Gelli print - Mono print

Lør
02.03.24 kl. 10.00

Lisbeth Degn

Mantziusgården i Birkerød

Gelli print - Mono print

Holdnr: B41307

Start: Lør 02.03.24 kl. 10.00

Underviser: Lisbeth Degn

Sted: Mantziusgården i Birkerød

D41311

Tryl med kalkmaling - genbrug af små møbler o.lign.

Lør
09.03.24 kl. 10.00

Mariann Verebely

Stavnsholtskolen

Tryl med kalkmaling - genbrug af små møbler o.lign.

Holdnr: D41311

Start: Lør 09.03.24 kl. 10.00

Underviser: Mariann Verebely

Sted: Stavnsholtskolen

D41305

Flerfarvet garn

Søn
10.03.24 kl. 10.00

Lotte Denckert

Stavnsholt Skolen

Få pladser

Flerfarvet garn

Holdnr: D41305

Start: Søn 10.03.24 kl. 10.00

Underviser: Lotte Denckert

Sted: Stavnsholt Skolen

A41305

Akvarel - mal blomster

Lør
06.04.24 kl. 10.00

Anette Martinussen

Kirkehavegård

Akvarel - mal blomster

Holdnr: A41305

Start: Lør 06.04.24 kl. 10.00

Underviser: Anette Martinussen

Sted: Kirkehavegård

B41309

Akvarel og mixed media

Lør
06.04.24 kl. 10.00

Marianne Gross

Mantziusgården i Birkerød

Venteliste

Akvarel og mixed media

Holdnr: B41309

Start: Lør 06.04.24 kl. 10.00

Underviser: Marianne Gross

Sted: Mantziusgården i Birkerød

D41312

Tryl med kalkmaling - genbrug af metal- og glas-ting:

Lør
06.04.24 kl. 10.00

Mariann Verebely

Stavnsholtskolen

Tryl med kalkmaling - genbrug af metal- og glas-ting:

Holdnr: D41312

Start: Lør 06.04.24 kl. 10.00

Underviser: Mariann Verebely

Sted: Stavnsholtskolen

B41308

Abstrakte serier - Gelli print - Collage - Mixed media

Lør
13.04.24 kl. 10.00

Lisbeth Degn

Mantziusgården i Birkerød

Abstrakte serier - Gelli print - Collage - Mixed media

Holdnr: B41308

Start: Lør 13.04.24 kl. 10.00

Underviser: Lisbeth Degn

Sted: Mantziusgården i Birkerød

H41321

Lav din egen kniv på en weekend

Fre
19.04.24 kl. 18.00

Mikael Hansen

Kornmarkskolen i Skævinge

Lav din egen kniv på en weekend

Holdnr: H41321

Start: Fre 19.04.24 kl. 18.00

Underviser: Mikael Hansen

Sted: Kornmarkskolen i Skævinge

F41302

Eksperimentel akvarel

Lør
20.04.24 kl. 10.00

Jørgen Hedegaard

Kunstforeningens værksted

Eksperimentel akvarel

Holdnr: F41302

Start: Lør 20.04.24 kl. 10.00

Underviser: Jørgen Hedegaard

Sted: Kunstforeningens værksted

B41310

Abstrakt akvarel - Billeder med broderi

Søn
28.04.24 kl. 10.00

Lisbeth Degn

Mantziusgården i Birkerød

Abstrakt akvarel - Billeder med broderi

Holdnr: B41310

Start: Søn 28.04.24 kl. 10.00

Underviser: Lisbeth Degn

Sted: Mantziusgården i Birkerød

F41322

Lav din egen kniv på en weekend

Fre
03.05.24 kl. 18.00

Mikael Hansen

Stavnsholt Skolen

Lav din egen kniv på en weekend

Holdnr: F41322

Start: Fre 03.05.24 kl. 18.00

Underviser: Mikael Hansen

Sted: Stavnsholt Skolen

B41312

Plantefarvning grundkursus

Søn
05.05.24 kl. 10.00

Lotte Denckert

Søholmskolen, afd. Bistrup

Plantefarvning grundkursus

Holdnr: B41312

Start: Søn 05.05.24 kl. 10.00

Underviser: Lotte Denckert

Sted: Søholmskolen, afd. Bistrup

F41303

Landskabsmaleri - Akvarel

Lør
25.05.24 kl. 10.00

Jørgen Hedegaard

Kunstforeningens værksted

Landskabsmaleri - Akvarel

Holdnr: F41303

Start: Lør 25.05.24 kl. 10.00

Underviser: Jørgen Hedegaard

Sted: Kunstforeningens værksted

D42308

Ecoprint og bundledye på bomuld

Lør
31.08.24 kl. 10.00

Lotte Denckert

Stavnsholt Skolen

Ecoprint og bundledye på bomuld

Holdnr: D42308

Start: Lør 31.08.24 kl. 10.00

Underviser: Lotte Denckert

Sted: Stavnsholt Skolen

D42305

Grundkursus i plantefarvning og effektfarvning med planter

Lør
21.09.24 kl. 10.00

Lotte Denckert

Stavnsholt Skolen

Grundkursus i plantefarvning og effektfarvning med planter

Holdnr: D42305

Start: Lør 21.09.24 kl. 10.00

Underviser: Lotte Denckert

Sted: Stavnsholt Skolen